Świąteczna Zbiórka Żywności

Teaser

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Czas kojarzony z ciepłem rodzinnym i dostatkiem. Niestety, nie we wszystkich domach będą to radosne święta. Jednak można to zmienić - biorąc udział w akcjach społecznych. Wśród nich jest dobrze znana Polakom Świąteczna Zbiórka Żywności.

3300 sklepów, 50 000 wolontariuszy i 820 ton zebranej żywności - to bilans ubiegłorocznej akcji Federacji Banków Żywności. Jak będzie w roku 2013? O tym przekonamy się dopiero po zakończeniu zbiórki. Ta, przez trzy dni ? licząc od 29 listopada, trwać będzie w sklepach większych i mniejszych w całej Polsce.

Świąteczna Zbiórka Żywności już na stałe znalazła swoje miejsce w kalendarzu akcji społecznych. Wolontariusze Banków Żywności po raz pierwszy pojawili się w hipermarketach w 1997 roku. Zachęcali klientów do wrzucenia produktów spożywczych do specjalnie oznakowanych koszy. Tak jest i dziś. Nie zmieniła się nawet lista produktów rekomendowanych ? podkreśla Monika Archicińska - koordynatorka akcji społecznych Federacji Banków Żywności. ?[?] to są produkty długoterminowe, na przykład: olej, konserwy, słodycze. W każdym razie takie produkty, z których ludzie potrzebujący będą mogli sobie zrobić wigilię.?

Co dalej dzieje się z zebraną żywnością? Trafia ona do magazynów Banków Żywności. Tam rozdysponowywana jest do organizacji zajmujących się dożywaniem. Są to m.in.: domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, domy dziecka czy świetlice środowiskowe.

Pomóc może każdy, nie tylko będąc na zakupach w hipermarkecie, ale też poprzez wejście do internetowego sklepu Federacji Banków Żywności. Organizacje można wesprzeć również wysyłając charytatywny SMS. O tym, że warto włączyć się w akcję, Polaków nie trzeba przekonywać. Pudełko kaszy czy paczka mąki to dla nas niewielki wydatek, a dla innych może oznaczać święta bez głodu.

Źródło videoPR.pl. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top