Jak zrobić pranie? Ekspert w praniu radzi ? trudne materiały

Ekspert w praniu radzi ? trudne materiały
Pranie ubrań może stać się prawdziwą udręką, jeśli nie wiemy co z czym należy wrzucać do pralki. Wiele materiałów i kolorów wymaga specjalnego traktowania ? jeśli nie będziemy przestrzegać wszystkich zasad, nasze ulubione ubrania zniszczą się już po kilku tygodniach. Jak temu zapobiec? Reguły i nieznane triki przybliży ekspert marki Dylon, producenta innowacyjnych produktów do prania.

Wełna i jedwab
To dwa najdelikatniejsze materiały. Trzeba zwracać na nie szczególną uwagę, bo niezwykle łatwo o ich zniszczenie. Najlepiej prać je w letniej (nigdy gorącej) wodzie z mydłem lub płynem ? oczywiście ręcznie. Pranie w pralce, nawet w niskiej temperaturze, może im mocno zaszkodzić. Wełny nie należy rozciągać ani intensywnie wyżymać. Ekspert marki Dylon, Bartłomiej Szakiewicz, radzi rozłożyć ją ?na płasko? aż do wyschnięcia ? pomóc może lekkie ugniatanie materiału, na przykład przez gruby ręcznik. Pamiętajmy także o tym, aby każdą wełnianą i jedwabną rzecz prać osobno ? w ten sposób unikniemy kłopotliwego zafarbowania albo skurczenia się ubrania.

Skóra i len
Wszelkie zabrudzenia, jakie powstały na ubraniach z prawdziwej czy ekologicznej skóry, najpierw należy usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki. Zanim zdecydujemy się na pranie, trzeba dokładnie przeczytać wszywkę, może się bowiem okazać, że producent zaleca wyłącznie czyszczenie chemiczne. Jeśli pranie w wodzie jest dopuszczalne, skórzanej odzieży nie wrzucajmy do pralki ? lepiej przeprać ją ręcznie. Wcześniej możemy ją na pół godziny włożyć do miski z mlekiem, będzie bardzo ładnie lśnić.
Materiały z lnu, podobnie jak ze skóry, nie lubią bardzo wysokich temperatur. Len możemy prać nawet w zimnej wodzie ? w gorącej materiał skurczy się i ubranie straci swój kształt.

Ekspert w praniu radzi ? trudne materiały
Pranie ubrań może stać się prawdziwą udręką, jeżeli nie wiemy co z czym chodzi wrzucać do pralki. Wiele przedmiotów i kolorów wymaga specjalnego traktowania ? jeżeli nie będziemy uważać ogólnych zasad, nasze ulubione ubrania zniszczą się już po paru tygodniach. Gdy temuż uniknąć? Zasady i zagraniczne triki przybliży ekspert marki Dylon, producenta nowych materiałów do mycia.

Wełna i jedwab
To dwa najdelikatniejsze materiały. Trzeba stawiać na nie szczególną uwagę, bo niezwykle łatwo o ich uszkodzenie. Najlepiej prać spożywa w ciepłej (nigdy gorącej) wodzie z mydłem lub płynem ? oczywiście ręcznie. Pranie w pralce, chociażby w niskiej temperaturze, zapewne im szybko zaszkodzić. Wełny nie należy rozciągać ani intensywnie wyżymać. Ekspert marki Dylon, Bartłomiej Szakiewicz, radzi rozłożyć ją ?na płasko? aż do wyschnięcia ? pomóc może lekkie ugniatanie materiału, na dowód przez wielki ręcznik. Miejmy również o tym, by każdą wełnianą i jedwabną rzecz prać osobno ? w niniejszy styl unikniemy kłopotliwego zafarbowania albo skurczenia się ubrania.

Skóra i len
Wszelkie zabrudzenia, jakie powstały na ubraniach z konkretnej czy ekologicznej skóry, najpierw należy usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki. Zanim zdecydujemy się na pranie, trzeba dokładnie przeczytać wszywkę, potrafi się bowiem okazać, że producent zaleca wyłącznie czyszczenie chemiczne. Jeśli pranie w wodzie jest dobre, skórzanej odzieży nie wrzucajmy do pralki ? lepiej przeprać ją ręcznie. Wcześniej potrafimy ją na pół godziny włożyć do miski z mlekiem, będzie mocno ładnie lśnić.
Materiały z lnu, podobnie jak ze skóry, nie lubią dużo szerokich temperatur. Len możemy prać chociażby w trudnej wodzie ? w nowej materiał skurczy się i ubranie straci swój profil.

Różnokolorowe materiały
Problem różnokolorowych materiałów zna zapewne każdy. Bardzo często spotykamy założenia w czarno-białe paski, kolorowe wzory również z nowymi nadrukami. Do ostatniej samej kategorii możemy zaliczyć koszule, które zamierzają białe kołnierzyki i mankiety. Co spowodować, aby swobodnie je wyprać, nie martwiąc się, że jaskrawe kolory zafarbują lub zszarzeją? Ekspert marki Dylon zamiast każdorazowego prania ręcznego, proponuje użycie saszetek Colour Catcher ? zachęcają do siebie barwniki oraz brud, chroniąc ubranie przed zafarbowaniem. To znakomite lekarstwo na wspólne pranie różnokolorowych materiałów, nawet tych połączonych z bielą.

Kilka prostych trików
Dylon znajduje sposoby również na kolejne kłopoty z praniem. Ekspert radzi na dowód, aby przed wrzuceniem ubrań do pralki przekładać je na spodnią stronę ? dzięki temu zapobiegniemy szybkiego zmechacenia materiałów. Koniecznie sprawdzajmy też kieszenie kurtek i wewnętrzni ? jeśli zapomnimy wziąć spośród nich chusteczkę higieniczną, wszystkie nasze pranie pokryją białe drobinki. Trudno się ich pozbyć ? najczęściej trzeba po prostu powtórzyć proces prania. Jeżeli jednak obawiamy się, że zniszczymy w pralce bardzo niebezpieczne materiały ? bieliznę czy koszulki ? możemy myć spożywa w poszewce na poduszkę. Wystarczy włożyć sprawie do materiału i zapiąć poszewkę na guziki.

Różnokolorowe materiały
Problem różnokolorowych materiałów zna chyba każdy. Bardzo często spotykamy ubrania w czarno-białe paski, kolorowe wzory i z różnymi nadrukami. Do tej samej kategorii możemy zaliczyć koszule, które mają białe kołnierzyki i mankiety. Co zrobić, aby swobodnie je wyprać, nie martwiąc się, że jasne kolory zafarbują lub zszarzeją? Ekspert marki Dylon zamiast każdorazowego prania ręcznego, proponuje użycie saszetek Colour Catcher ? przyciągają do siebie barwniki oraz brud, chroniąc ubranie przed zafarbowaniem. To idealne rozwiązanie na wspólne pranie różnokolorowych materiałów, nawet tych połączonych z bielą.

Kilka przydatnych trików
Dylon znajduje sposoby także na inne kłopoty z praniem. Ekspert radzi na przykład, aby przed wrzuceniem ubrań do pralki przekładać je na lewą stronę ? dzięki temu unikniemy szybkiego zmechacenia materiałów. Koniecznie sprawdzajmy też kieszenie kurtek i spodni ? jeśli zapomnimy wyjąć z nich chusteczkę higieniczną, całe nasze pranie pokryją białe drobinki. Trudno się ich pozbyć ? najczęściej trzeba po prostu powtórzyć proces prania. Jeżeli natomiast obawiamy się, że zniszczymy w pralce bardzo delikatne materiały ? bieliznę czy koszulki ? możemy prać je w poszewce na poduszkę. Wystarczy włożyć rzeczy do środka i zapiąć poszewkę na guziki.

hastagi na stronie:

#chemiczne zmiekczanie wody w pralce #jak zrobić pranie

Tags
Top